۲۱ تفاوت در طرز فکر مردم عادی و ثروتمندان

استیو زیبولد سه دهه از عمر خود را صرف تحقیق در باره شیوه زندگی، عادات و طرز فکر ثروتمندان کرد و نتیجه این تحقیق شناسایی ۲۱ تفاوت بین طرز فکر ثروتمندان و افراد عادی بود. در ادامه به این تفاوت‌ها اشاره می‌کنیم.

افراد معمولی معتقدند پول ریشه بدی هاست، ثروتمندان معتقدند فقر ریشه تمام بدی هاست.

واقعیت این است که به افراد معمولی القاء شده ثروتمندان افراد خوش شانس یا نادرستی هستند و به همین دلیل در طبقات پایین  جامعه ثروتند شدن با احساس شرمساری همراه است. اما افراد صاحب فکر می‌دانند که اگرچه پول لزوما خوشبختی نمی‌آورد اما زندگی را آسانتر و لذت بخش تر می‌کند. همچنین ثروتمندان لزوما از راه‌های نادرست ثروتمند نشده‌اند.

مردم عادی معتقدند به خود فکر کردن گناه است. ثروتمندان معتقدند به خود هم فکر کردن یک فضیلت است.

ثروتمندان تلاش می‌کنند از زندگی لذت ببرند و سعی نمی‌کنند وانمود کنند که در حال نجات دادن جهان هستند. مشکل اینجاست که افرد معمولی تلاش برای آسایش و لذت بردن از زندگی را امری منفی می‌دانند و همین باور آنها را فقیر نگه داشته است. اگر شما از خود مراقبت نکنید نمی‌توانید به دیگران کمک کنید. آنچه را که نداریم نمی‌توانیم به دیگران بدهیم.

افراد عادی به شانس و اتفاقات اتکا می‌کنند. ثروتمندان به تلاش و عمل خود تکیه می‌کنند.

در حالیکه افراد عادی منتظر هستند دولت، رییس اداره، یک دوست یا هر کس دیگر به آنها آسایش و لذت را هدیه بدهد ثروتمندان مشغول تلاش و حل مشکلات هستند.

مردم عادی فکر می‌کنند تحصیلات دانشگاهی رسیدن به پول و خوشبختی را تضمین می‌کند. ثروتمندان به کسب دانش ویژه باور دارند.

بسیاری از ثروتمندان جهان تحصیلات بالای دانشگاهی ندارند و ثروت خود را از طریق کسب تجربه و مهارت، و فروش کالا یا خدمتی کسب کرده‌اند که از طریق همین دانش ویژه تولید کرده‌اند. مردم عادی تصور می‌کنند کسب مدارج عالی دانشگاهی راه رسیدن به ثروت است زیرا در دام طرز فکر اشتباه خود گرفتار هستند و نمی‌توانند به سطح بالاتر از آگاهی حرکت کنند. تحصیلات دانشگاهی راه رسیدن به ثروت را تسهیل می‌کند اما رسیدن به آن را تضمین نمی‌کند.

مردم عادی همواره افسوس دوران خوش گذشته را می‌خورند. ثروتمندان بر آینده تمرکز می‌کنند.

میلیونرهای خود ساخته ثروتمند شده‌اند زیرا بر تلاش خود تکیه می‌کنند و به دنبال تحقق بخشیدن به اهداف و رویاهای خود در آینده هستند. کسانی که تصور می‌کنند بهترین روزهای زندگی را پشت سر گذاشته‌اند ثروتمند نخواهند شد و اغلب دچار مشکلات مختلف مالی و روحی می‌شوند.

مردم عادی از پشت عینک احساسات به پول نگاه می‌کنند. ثروتمندان رویکردی منطقی به پول دارند.

ثروتمندان می‌دانند که پول منبعی بسیار حیاتی است که فرصت‌ها و گزینه‌های مختلف را در اختیار قرار می‌دهد. مردم عادی نهایت آرزوی شان این است که در دوران بازنشستگی از گرسنگی نمیرند.

مردم عادی از کاری که علاقه‌ای به آن ندارند درآمد کسب می‌کنند. ثروتمندان به دنبال علاقه خود می‌روند.

از دید مردم عادی ثروتمندان همیشه در حال کار کردن هستند و از زندگی لذت نمی‌برند اما یکی از هوشمندانه ترین استراتژی هایی که ثروتمندان از آن استفاده می کنند انجام کاری است که به آن عشق میورزند و یافتن راهی برای کسب ثروت از آن است.

منبع

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 5 =