چگونه یک ایرانی از اثرگذارترین های اینستاگرام شد؟

این پدیده ایرانی است، اما از ۱۴ سالگی به همراه خانواده اش به کالیفرنیا مهاجرت کرده و اکنون آن جا زندگی می کند. مجله فوربز او را به عنوان برجسته ترین نفوذگر در دنیای مجازی مطرح کرده است.
امتیاز خبر: ۹۰ از ۱۰۰ تعداد رای دهندگان ۴۴۳۸
هفته نامه چلچراغ – نسیم بنایی: این پدیده ایرانی است، اما از ۱۴ سالگی به همراه خانواده اش به کالیفرنیا مهاجرت کرده و اکنون آن جا زندگی می کند. مجله فوربز او را به عنوان برجسته ترین نفوذگر در دنیای مجازی مطرح کرده است. بالای صفحه شخصی اش نوشته: «من در رویای آمریکایی زندگی می کنم.» در فهرست نفوذگران فوربز، مانی خوش بین نفر اول است.
بیش از ۶۰۰ هزار نفر مانی خوش بین را در اینستاگرام دنبال می کنند. او نیز برای دنبال کنندگان خود کم نگذاشته و بیش از دو هزار عکس از لحظات مختلف زندگی خود با آن ها به اشتراک گذاشته است.
مانی یکی از اثرگذارترین افراد در اینستاگرام است. او ابتدای صفحه شخصی خود دقیقا مقابل اسمش در گیومه نوشته: «هیچ وقت تسلیم نشو.» هرچند مانی در حقیقت یک معامله گر است و از صفحه اینستاگرامش نیز برای تبلیغ نهایت استفاده را می برد، اما او یک برگ برنده دیگر نیز دارد؛ مانی یک سخنران و نویسنده انگیزشی بزرگ است.
به همین خاطر است که در کنار تصاویر اتومبیل های لوکس و گران قیمت، نوشته های انگیزشی و امیدبخش نیز یافت می شود. او حتی خلاقیت هایی هم به خرج داده و تصویر اتومبیل های لوکس را با جملات انگیزشی ترکیب کرده و برای مخاطبان خود به اشتراک گذاشته است.
مانی خوش بین کتابی نوشته که تبلیغ آن را در وب سایت شخصی خود قرار داده است. او در گفت و گو با خبرنگار فوربز در مورد دلیل گرایش خود به اینستاگرام گفته است: «می خواستم با نسل جدید ارتباط برقرار کنم، قصه خودم را بگویم و به آن ها امید بدهم و بگویم همه می توانند به رویای آمریکایی دست پیدا کنند.»
مانی یک میلیونر بزرگ است و از نگاه مجله فوربز نه تنها در فن نفوذگری موفق عمل کرده، بلکه به صورت کلی فردی موفق در جهان به شمار می آید. به همین بهانه این مجله گزارش کاملی نیز در مورد او نوشته است. براساس گزارش فوربز، خوش بین کلکسیونی از خودروهای قیمتی دارد که ارزان ترین آن ها ۲۵ میلیون دلار ارزش دارد. اما مانی به عنوان یک ایرانی که از ۱۴ سالگی به آمریکا رفته و سختی های بسیاری کشیده، چه مسیری را پشت سر گذاشته تا به موفقیت دست پیدا کند؟ مجله فوربز پنج گام تا موفقیت از نگاه مانی را بررسی کرده است.

۱- مانی هدف دارد

مانی خوش بین با شور و هیجان بسیاری برای آینده خود هدف تعیین می کند. البته او تنها اهداف بلندمدت برای زندگی خود در نظر نمی گیرد. بلکه به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه نیز اهدافی را در نظر می گیرد و آن ها را دنبال می کند. او معتقد است این اهداف به صورت تدریجی او را به سمت تحقق اهداف بلندمدتش هدایت می کنند. آن طور که مانی به فوربز گفته، این اهداف را نه تنها در ذهن خود دنبال می کند، بلکه آن ها را برای خود روی کاغذ می آورد و دنبال می کند.

۲- مانی برنامه عملیاتی دارد

هدف گذاری به تنهایی کافی نیست. هر هدفی نیاز به اقدامات عملی دارد تا محقق شود. برای این که بتوانید به اهدافتان دست پیدا کنید، باید به صورت مستمر تلاش کنید و چالش های بسیاری را پشت سر بگذارید.
چطور می توانید از یک نقطه به نقطه دیگر سفر کنید؟ چه قدم هایی باید بردارید؟ شاید لازم نباشد همه این جزییات را همین حالا بدانید، اما باید برنامه جامعی داشته باشید و در جهت آن حرکت کنید. مانی نیز همین کار را کرده، محدودیت های خود را شناخته و در مسیری که باید، قدم برداشته است.
1024173_7291

۳- مانی زمان خود را مدیریت می کند

زمان ارزشمندترین چیزی است که در جهان وجود دارد. مهم نیست شما چه کسی هستید یا کجا زندگی می کنید، شما تنها ۲۴ ساعت در روز فرصت دارید، پس باید بهترین برنامه را داشته باشید تا بیشترین بهره برداری را از روز خود کنید. باید از این زمان به شکلی خردمندانه استفاده کنید. برای یک روز خود برنامه ریزی کنید و حتی برای میزان انرژی که قرار است برای هر کاری بگذارید، به نسبت پاداشی که در ازای آن دریافت می کنید، به صورت حساب شده و عاقلانه عمل کنید. اگر از زمان خود بهترین استفاده را ببرید، کمترین اتلاف هزینه را خواهید داشت.

۴- مانی مثبت اندیش است و پشتکار دارد

هیچ گاه تسلیم نشوید. این همان جمله ای است که مانی خوش بین مدام روی آن تاکید می کند. او معتقد است همه چیز امروز هر قدر هم سخت به نظر بیاید، روزی بالاخره آسان می شود و شما می توانید از آن عبور کنید. او معتقد است هر مشکلی راه کاری دارد و همه می توانند با قدری تامل و جست و جو راه کار مشکل خود دست پیدا کنند. همه شرایط وخیم گذرا هستند و کافی است در برابر آن ها تسلیم نشوید و با پشتکار از کنار آن بگذرید. مانیفست مانی، مثبت اندیشی در هر شرایطی است.

۵- مانی همیشه ارزشی اضافه می آفریند

در باور مانی همه تمایل زیادی به جمع آوری پول دارند و می توانند در به دست آوردن آن موفق شوند، اما اگر ارزشی به جهان اضافه نکنند، هیچ گاه موفق نبوده و نشده اند.از نظر او موفق ترین افراد کسانی هستند که ارزشی فرای دیگر ارزش های به جهان اضافه می کنند.
او در گفت و گو با فوربز تاکید کرده که افراد می توانند روی یک کار تمرکز کنند و از طریق همان کار ارزش افزوده ای برای جهان و جهانیان داشته باشند. از نظر مانی، هر کسی می تواند مانند او موفق و پیروز باشد؛ کافی است در این جهت اراده کند و گام بردارد.
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 13 =