بیل گیتس می گوید: این ۵ رفتار ضامن موفقیت شما است

۱- دانستن نحوه ی “نه گفتن”
این پندی است که گیتس از وارن بافت گرفته است، چه ثروتمند و موفق باشی و چه نباشی، همیشه فرصت ها و موقعیت های بی پایان، کارهایی برای انجام دادن، کمپین های که برای شما مهم است و غیره وجود دارند. در این دنیای شلوغ اینکه بدانید چه زمانی و چطور به بعضی پروژه ها، دعوت ها و سایر تقاضاها نه بگویید مهمترین مهارتی است که نیاز دارید. این مهارت به شما کمک خواهد کرد بفهمید چه چیزی واقعا مهم است و بعد روی آن تمرکز کنید.

۲- انتقادپذیر بودن
پذیرای اخبار بد درمورد خودتان باشید تا بفهمید باید چه چیزهایی را در مورد خودتان بهبود بخشید. هیچوقت اینکه شخصی به شما بگوید کدام کارتان اشتباه بوده خوشایند نیست، اما بدون این نوع بازخورد، فرآیند یادگیری و رشد شما خیلی کند پیش خواهد رفت. گوش دادن به انتقادها تقریبا همیشه دیدی به شما می دهد که قبلا نداشته اید و البته احتیاج هم داشته اید.
بعضی انتقادات مفید نیستند، شما باید با استفاده از قدرت تشخیص خود مفید را از غیر مفید سوا کنید. دفعه ی بعد که شخصی از شما انتقاد کرد، مسیر خود را کج نکنید، توقف کنید، گوش دهید و از او تشکر کنید و یاد بگیرید.

۳- خوش بینی
در دنیای که خیلی چیزها بد و اشتباه بنظر می رسند، خوش بین بودن می تواند دشوار باشد. اما بدون خوش بینی، هیچکس حتی یک شرکت تاسیس نخواهد کرد، بر ایده ای جدید سرمایه گذاری نخواهد کرد یا محصول یا بازاری جدید را امتحان نخواهد کرد.
گیتس ارزش خوش بینی را می داند و از آنجا که کار او بعضی از بدترین مشکلات مثل گرسنگی و فقر شدید را حل می کند، او نیاز به مقدار زیادی خوش بینی دارد. خوش بینی گاهی با امید واهی اشتباه گرفته می شود، اما باید بدانید ناامیدی واهی هم وجود دارد.
۴- خواهان شکست بودن
موفقیت یک معلم پست فطرت است! موفقیت این تفکر اشتباه را در ذهن افراد باهوش القا می کند که آنها نباید شکست بخورند. محصولات خیلی موفق امروز، ممکن است فردا کاملا بی مصرف شوند. چیزی که برای بسیاری از کامپیوترهای شخصی و سیستم عامل ویندوز اتفاق می افتد. موفقیت از شکست لذت بخش تر است، اما شکست ها هستند که بیشترین چیزها را به شما یاد می دهند و به شما برای رشد بهترین فرصت ها را می دهند.
۵- توانایی تمرکز بر یک هدف و پیشروی به سمت آن.
در صورتی می توانید پیشرفت فوق العاده ای داشته باشید که یک هدف مشخص تعیین کنید و معیاری برای سنجش پیشرفت خود داشته باشید. یافتن هدف صحیح و معیار سنجش درست برای مشاهده پیشرفت کاری بسیار سخت است، اگر آسان بود همه این کار را انجام می دادند.

8 پاسخ
 1. سارا
  سارا says:

  خیلی عالی وجامع بود من لذت میبرم از دیدگاه ها ونگرش های شما لطفا بیشتربفرستین ودر مورد داشتن تمرکز هم راهکار بفرستین من اصلا نمیتونم تمرکز داشته باشم

  پاسخ دادن
 2. زهرا
  زهرا says:

  سلام
  خیلی عالی بود واقعا هم لذت بردم و هم استفاده کردم مخصوصا بند ۵ که علت سردرگمی من تا به امروز است.

  پاسخ دادن
  • محمد
   محمد says:

   اخذ مدارج تحصیلی به ما نشان میده که رشد داشتیم و برای همه قابل تشخیص است که فردی که دیپلم داشته رشد داشته و به فوق لیسانس رسیده.یا مقدار موجودی ما در بانک نشان میده چقدر رشد مالی داشتیم و در کنار همه اینها رشدشخصیت و درک انسانه.باتشکر

   پاسخ دادن
 3. نسیم
  نسیم says:

  منم ممنونم
  من ی شاغلم..دنبال راههای موفقیت در کسب خودم هستم
  اگر گاهی راههای موفقیت در بازار کسب وکار هم مطرح بشه خیلی خوشحال میشم

  پاسخ دادن

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =